Czyszczenie dachów

Czyszczenie dachów

Pamiętasz o regularnym sprzątaniu domu i pielęgnowaniu otoczenia? A czy wiesz, że dach również wymaga okresowego czyszczenia i konserwacji?  Zamów już dziś Profesjonalne czyszczenie dachów!
O ile dach nie jest jedną z powierzchni użytkowych, jak np. w wieżowcach, o jego istnieniu przypominamy sobie, dopiero gdy wygląda już na bardzo zabrudzony lub wręcz zniszczony. Wtedy wymaga gruntownego remontu, a nawet całkowitej wymiany, co wiąże się z ogromnymi kosztami, pomijając już wątpliwe walory estetyczne zapuszczonego dachu, który bądź co bądź jest przecież zwieńczeniem całego budynku – jego koroną. Do czyszczenia takich miejsc potrzeba specjalistycznego sprzętu i uprawnień do pracy na wysokościach, zabieg wykonywany na własną rękę może skończyć się tragicznie. Dlatego, jeśli zauważysz pierwsze oznaki zużycia materiału – wyblaknięty kolor, osady z sadzy, zacieki czy rdzę, skontaktuj się z nami. Szybko i sprawnie usuniemy wszelki brud!

Czyścimy zawodowo!


W Eco-Service szczególną uwagę przykładamy do tego, by nasze usługi wykonywać profesjonalnie. Wykonujemy profesjonalne czyszczenie dachów, a także czyszczenie elewacji, kostki brukowej i innych powierzchni użytkowych. Zatrudniamy jedynie najlepszych fachowców z uprawnieniami do prac wysokościowych, doskonale obeznanych swoim fachu.

Dlaczego warto zadbać i czystość dachu?

W zależności od materiału, z którego została wykonana powierzchnia (a może być to: dachówka, blacha, blacho-dachówka, metal, czy szkło) w różnym stopniu i z różną szybkością osadzają się zanieczyszczenia, wyrastają mchy oraz porosty. Każdy materiał wymaga też innego sposobu pielęgnacji i konserwacji.

Do najczęściej pojawiających się zabrudzeń należą:

 • Sadza – w domach ogrzewanych za pomocą pieca na węgiel, koks, drewno itp. największym problemem jest zawsze sadza, która osiada nie tylko w bezpośredniej bliskości komina, ale również na całym dachu.
 • Odchody ptaków – tego niestety nie można uniknąć. Każdego dnia, zwłaszcza wiosną i latem nad domami przelatują różne gatunki ptaków, często pozostawiając odchody wszędzie dookoła. Nie dość, że nieestetycznie to wygląda, to jeszcze substancje takie jak amoniak działają żrąco na metal, przyczyniając się do szybszej korozji.
 • Glony, mchy, algi – tam gdzie mokro, tam zawsze pojawią się glony, mchy czy algi. Dachy nie są wyjątkiem, zwłaszcza te drewniane, które bardzo szybko ulegają działaniu sił natury.
 • Grzyby – to kolejny problem miejsc, wystawionych na działanie wilgoci. Zarodniki grzybów są wszędzie i tylko czekają gdzie się zagnieździć. Boryka się z tym wiele domów z drewnianymi dachami.
 • Rdza – wiatr, deszcz, śnieg, prażące słońce i znów deszcz, i śnieg. Tak w kółko, rok za rokiem. Rdza jest naturalnym zjawiskiem wszystkich metalowych powierzchni, wystawionych na działanie czynników atmosferycznych. Po pewnym czasie może dokonać nieodwracalnych spustoszeń.
To oczywiście nie wszystkie czynniki, które negatywnie wpływają na stan dachu. Jest ich znacznie więcej. Dlatego warto okresowo wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, które nie tylko wpłyną na ogólną estetykę, ale przede wszystkim w znacznym stopniu przedłużą żywotność materiału. Jeśli jeszcze się zastanawiasz czy warto, pomyśl, co więcej kosztuje – czyszczenie dachu czy jego całkowita wymiana? Odpowiedź jest chyba oczywista.

Jak pracujemy?

Przede wszystkim bezpiecznie. Praca na wysokościach wymaga odpowiednich uprawnień i zabezpieczeń, zwłaszcza jeśli są to strome dachy w wysokich budynkach. Ale zasada bezpieczeństwa dotyczy także niższych konstrukcji np. garaży, czy hal handlowych. Powierzchnię czyścimy specjalistyczną myjką wysokociśnieniową Karcher z funkcją podgrzewania wody. W ten sposób usuwamy wszystkie zewnętrzne zabrudzenia. Temperatura wody, ciśnienie oraz użycie detergentów są zależne od rodzaju mytej powierzchni. Następnym krokiem jest usunięcie uporczywych zabrudzeń i zabezpieczenie dachu. Wykonujemy to za pomocą specjalnych, ekologicznych środków czyszczących, które działają miejscowo, niszczą bakterie, grzyby oraz porosty i zabezpieczają materiał przed ponownym zainfekowaniem. Jednocześnie, stosowane przez nas środki, nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne, dlatego możemy z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że pracujemy ekologicznie!

Rodzaje dachów, które czyścimy:

 • Dachówka (ceramiczna, betonowa, glazurowana)
 • Blacho-dachówki
 • Metalowe
 • Szklane
 • Inne

Gdzie pracujemy?

 • Domy jednorodzinne
 • Bloki
 • Wieżowce
 • Zakłady produkcyjne
 • Hale handlowe
 • Garaże
 • Inne
Eco-Service to renomowana firma, oferująca ekologiczne usługi z zakresu czyszczenia, czyszczenia dachów i dezynfekcji różnych powierzchni użytkowych na potrzeby osób prywatnych i dużych przedsiębiorstw. Zatrudniamy najlepszych specjalistów, którzy sumiennie i dokładnie wykonają swoją pracę. Kochamy to, co robimy i dbamy o ekologię! Wykonujemy m.in. profesjonalne czyszczenie dachów, czyszczenie elewacji i czyszczenie kostki brukowej.
Czyszczenie dachów Lublin
Czyszczenie dachów wykonujemy w Lublinie, Warszawie Możliwe również zlecenia na terenie całego kraju i za granicą. Oferujemy korzystne warunki dla firm oraz instytucji w razie potrzeby pracujemy w weekendy i święta. Wystawiamy Faktury VAT Serdecznie Zapraszamy

Zapraszamy do korzystania z naszych usług


   

539

539

Zadzwoń do nas

589

Wyszukiwarka