Czyszczenie elewacji

 

Czyszczenie mycie elewacji

Z biegiem czasu nawet najpiękniejsze elewacje budynków tracą urok i właściwości ochronne. Nie czekaj, aż zmiany zajdą za daleko i konieczny będzie remont budynku.

Oferujemy profesjonalne czyszczenie mycie elewacji na terenie miasta Lublin, oraz województw lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego.

Tanio, szybko, skutecznie!   
Elewacja budynku jest jak ubranie – zakłada się je w celach estetycznych oraz ochrony przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych. Podobnie jak odzież, również zewnętrzne ściany budynków wymagają okresowego czyszczenia. Czy pamiętasz jeszcze te czasy, gdy nowo położony tynk zachwycał i wyróżniał się na tle okolicznych domów? Jeśli chcesz przywrócić wygląd elewacji do stanu nowości nie musisz od razu kłaść nowej warstwy, wystarczy, że odpowiednio o nią zadbasz.

Usuwamy z elewacji nawet uciążliwe zabrudzenia, porosty, grzyby, mchy. A to wszystko wyłącznie ekologicznymi sposobami!


Elewacja stanowi pierwszą barierę ochronną budynku, a co za tym idzie, zbiera wszystkie zanieczyszczenia – pyły, błoto oraz kurz. Po pewnym czasie zarasta mchem, a w porach i mikroszczelinach gromadzą się bakterie oraz grzyby. Niestety mycie ścian jest uciążliwym, czasochłonnym zadaniem, wymagającym dysponowania odpowiednim sprzętem oraz środkami myjącymi, które nie wpłyną negatywnie na strukturę powierzchni. Dobór odpowiedniej metody i detergentów zależy od rodzaju materiałów budowlanych, którymi najczęściej są: klinkier, cegła, tynk, siding lub kamień. Jeśli poszukujesz profesjonalnej, sprawdzonej firmy oferującej fachowe usługi czyszczenia elewacji, zgłoś się do nas! Eco-Service szybko rozprawi się ze wszelkimi zabrudzeniami powierzchniowymi i tymi, które zdążyły już wniknąć w strukturę materiału. Oferujemy tanie, szybkie i fachowe usługi. Czyszczenie elewacji budynków, a także szereg dodatkowych usług. Wykonujemy prace w każdym zakresie – od mycia ogrodzeń, murków i niewielkich elementów architektury miejskiej, poprzez czyszczenie elewacji w domach jednorodzinnych oraz blokach, aż po szeroko zakrojone prace sanitarne w dużych budynkach, wymagające sporego nakładu sił i środków.

Jakiego typu zanieczyszczenia usuwamy?

Za pomocą myjki wysokociśnieniowej Karcher z funkcją podgrzewania wody, usuwamy wszystkie powierzchniowe zabrudzenia. Przed przystąpieniem do pracy zabezpieczamy pozostałe elementy budynku np. framugi, okna, drzwi, by nie uległy uszkodzeniu podczas prac. Ciepła woda pod wysokim ciśnieniem działa jak łopatka, odrywając zalegający brud, nie naruszając jednocześnie struktury elewacji. Jest to szczególnie ważne w przypadku miękkich materiałów takich jak tynk. Aby dogłębnie wyczyścić i zdezynfekować ścianę wykorzystujemy ekologiczne substancje chemiczne, które bez trudu poradzą sobie z takimi zabrudzeniami jak oleje, tłuszcze czy wykwity wapienne, a także mchy, porosty i grzyby. W końcu ostatnim krokiem jest zabezpieczenie ściany przed zakażeniami mikrobiologicznymi, aby po takiej operacji elewacja przez długi czas była chroniona przed odrastaniem mchów i wnikaniem bakterii.

Usuwamy zabrudzenia i zanieczyszczenia mikrobiologiczne z:

  • Grzybów
  • Mchów i porostów
  • Zabrudzeń atmosferycznych
  • Błota
  • Zabrudzeń poremontowych i pobudowlanych
  • Wykwitów solnych i wapiennych
  • Sadzy

Najgroźniejsze jest to, czego nie widać

Wydaje Ci się, że tynk na elewacji, który kładłeś jakiś czas temu nadal jest w tak idealnym stanie, jak na początku? Nie wyblakł pod wpływem promieniu UV, nie popękał od mrozu i deszczu oraz nie pokrył się zbyt dużą warstwą kurzu? A czy wiesz, że w porach i mikro-szczelinach gromadzą się bakterie i mikroorganizmy, które z czasem tworzą kolonie, wnikają głęboko w strukturę ściany i niszczą ją od środka? Tak. Chociaż na pierwszy rzut oka niczego nie widać, skutki długofalowe mogą być opłakane. Po czasie inkubacji, powierzchnia bardzo szybko zostanie pokryta porostami, które nie tylko brzydko wyglądają i zaburzają estetykę, ale przede wszystkim uszkadzają mury budynku. Po kilkudziesięciu latach działania natury, może okazać się, że budynek wymaga generalnego remontu. Dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć i regularnie stosować zabiegi pielęgnacyjne. Przyniesie to wiele korzyści w przyszłości.

Chroń swoje ściany - czyszczenie elewacji, to nie tylko kwestia estetyki!

W Eco-Service szczególną dbałość przykładamy do ekologicznych rozwiązań, dlatego wszystkie środki chemiczne, których używamy do czyszczenia elewacji posiadają odpowiednie atesty bezpieczeństwa i są neutralne dla środowiska. Działają jedynie miejscowo i nie przedostają się do ekosystemu. Podstawą naszej pracy jest działalność w zgodzie z naturą!

Najwyższa jakość usług i atrakcyjne ceny


lubelskie plus inne
Czyszczenie elewacji wykonujemy na terenie Lublina oraz całego województwa lubelskiego, podkarpackiego, mazowieckiego oraz świętokrzyskiego. Możliwe również zlecenia na terenie całego kraju i za granicą. Oferujemy korzystne warunki dla firm oraz instytucji w razie potrzeby pracujemy w weekendy i święta. Wystawiamy Faktury VAT

Zapraszamy do korzystania z naszych usług


         

539

539

Zadzwoń do nas

589

Wyszukiwarka