Czyszczenie kostki brukowej

Czyszczenie kostki brukowej

Elegancko ułożona, czysta, niemal błyszcząca kostka brukowa – czy pamiętasz jeszcze jak wyglądała w pierwszych miesiącach po ułożeniu? A co się z nią stało teraz? Zarośnięta trawą, pokryta pyłem i błotem nie wygląda już tak imponująco.

Sprawimy że kostka brukowa będzie jak nowa


 

Mówi się, że czas leczy rany. Może jest to prawda, jednak nie w przypadku nawierzchni, które pod wpływem czynników atmosferycznych oraz najzwyklejszego zużycia, tracą swoje właściwości i wygląd. To jednak nie koniec jej żywotności, a kilkoma specjalistycznymi zabiegami można przywrócić jej dawny urok.


Kostka brukowa, podobnie jak każde inne podłoże, wymaga okresowego czyszczenia

Zrobimy to profesjonalnie i szybko!


Trwałość, ładny wygląd, szerokie możliwości aranżacyjne i niski stopień śliskości – to wszystko sprawia, że kostka jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów na ścieżki, placyki i podjazdy. Powierzchowne mycie podłoża można wykonać samemu, najlepiej za pomocą myjki ciśnieniowej. Taki zabieg warto powtarzać przynajmniej raz w miesiącu. Jednak nawet to nie ustrzeże Cię przed koniecznością dogłębnego zabiegu czyszczenia, który musi być już wykonany przez profesjonalną firmę, dysponującą odpowiednimi urządzeniami, środkami odchwaszczającymi, dezynfekującymi i konserwującymi. Z biegiem czasu w szczelinach wyrastają chwasty, a powierzchnię pokrywa mech i brud, nie tylko obniżając jej estetykę, ale także właściwości antypoślizgowe. Jeśli zaobserwowałeś któreś z tych zjawisk, oznacza to, że czas najwyższy na porządki. I właśnie w takiej sytuacji najlepiej skontaktować się z nami! Eco-Service to renomowana firma, oferująca szeroki zakres usług w tym również profesjonalne, tanie i szybkie czyszczenie kostki brukowej. Kompleksowo zajmiemy się myciem, odchwaszczaniem i konserwacją nawierzchni tak, by powróciła do dawnego wyglądu, niemal jak tuż po ułożeniu.

Co szkodzi kostce brukowej?

Istnieje wiele czynników sprawiających, że z biegiem czasu podłoże traci swoje właściwości. Oto niektóre z nich:
 • Zmienne warunki atmosferyczne – deszcz, śnieg, lód, prażące słońce i tak na zmianę. To wszystko nie jest obojętne dla struktury kostki, która po pewnym czasie traci na właściwościach. Aby uchronić się przed negatywnymi skutkami działań pogodowych, nawierzchnię należy impregnować odpowiednimi środkami ochronnymi.
 • Pył, kurz, błoto – tego typu zabrudzeń nie da się uniknąć. Kostka brukowa kładziona jest nie w sterylnym pomieszczeniu, a na zewnątrz; najczęściej na podjazdach, w ogrodach, placach czy wzdłuż alejek. Brud codziennie osiada na ich powierzchni i wchodzi w szczeliny pomiędzy blokami materiału.
 • Oleje silnikowe, tłuszcze – wyjątkowo trudne do usunięcia osady, które nie tylko wpływają na estetykę, ale również tworzą niebezpieczną, śliską warstwę. Oleje wnikają głęboko w pory materiału i po dłuższym czasie plamy mogą okazać się nie do usunięcia. Dlatego zalecamy regularne czyszczenie powierzchni narażonej na działanie takich zabrudzeń.
 • Gumy do żucia – to problem zwłaszcza w przestrzeni publicznej na uliczkach i placach wyłożonych kostką. Guma do żucia, rozlane napoje czy inne produkty gastronomiczne szpecą nawierzchnię i są trudne do usunięcia.
 • Trawa i chwasty – natura jest nieubłagana. Trawa, chwasty, czy nawet sadzonki drzew potrafią wyrosnąć w takich miejscach, w których nikt by się nie spodziewał. Wystarczy niewielka szczelina, a po pewnym czasie natura zrobi swoje. Chociaż zielona trawa pięknie wygląda na łące, to już niekoniecznie pomiędzy kostką brukową.
 • Mchy i porosty – lubią rosnąć na kamieniach, z czasem dominując pięknie ułożoną kostkę. Oprócz wątpliwych walorów estetycznych, mech sprawia, że podłoże staje się śliskie, co wpływa negatywnie na bezpieczeństwo. Do eliminacji porostów i zapobiegania ich odrastaniu, używa się specjalnych środków chemicznych.
Ze wszystkimi powyższymi problemami potrafimy sobie poradzić. Sprawdź nas i zamów profesjonalne usługi czyszczenia kostki brukowej. Ofertę kierujemy do klientów indywidualnych i przedsiębiorców.

Obsługujemy:

 • Zakłady pracy,
 • Hale przemysłowe,
 • Stacje benzynowe,
 • Parkingi oraz duże markety,
 • Chodniki i dojścia w przestrzeni publicznej,
 • Place, podjazdy i ogrody w domach jednorodzinnych.
Dysponujemy specjalistycznym sprzętem wysokiej jakości. Czyszczenie kostki brukowej wykonujemy wykorzystując wysokociśnieniową myjkę marki Karcher z funkcją podgrzewania wody. Dzięki temu możemy szybciej, skuteczniej i dogłębniej usunąć nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Do dezynfekcji i niszczenia roślinnych wykwitów, wykorzystujemy specjalne środki chemiczne, dobrane do konkretnej powierzchni, dzięki czemu nie ma ryzyka uszkodzenia struktury kostki. Środki te są ekologiczne i neutralne dla środowiska naturalnego. Działają jedynie miejscowo, nie pozostawiając odpadów, mogących negatywnie wpływać na okoliczną faunę i florę.

Eco-Service – profesjonalne, szybkie i tanie czyszczenie kostki brukowej

Gwarantujemy najwyższą jakość usług!


Jak przeprowadzamy wycenę ?

Koszt usługi ustalamy indywidualnie podczas oględzin na miejscu wykonania usługi. Jakie czynniki decydują przy ustalaniu ostatecznej ceny ?
 • metraż,
 • stan techniczny oraz rodzaj powierzchni,
 • intensywność i wielkość zanieczyszczeń (np. trawa, olej, mech, wykwity wapienne)
 • ilość ewentualnych środków chemicznych zużytych przy czyszczeniu,
 • utrudnienia techniczne,

Czyszczenie kostki brukowej Lublin

Usługi czyszczenia kostki brukowej wykonujemy na terenie Lublina, oraz  województwa lubelskiego, podkarpackiego, mazowieckiego oraz świętokrzyskiego. Możliwe również zlecenia na terenie całego kraju i za granicą. Oferujemy korzystne warunki dla firm oraz instytucji w razie potrzeby pracujemy w weekendy i święta. Wystawiamy Faktury VAT

Zapraszamy do korzystania z naszych usług


 

539

539

Zadzwoń do nas

589

Wyszukiwarka