Ozonowanie szpitali

Ozonowanie szpitali oraz placówek medycznych
Które miejsca wymagają szczególnej uwagi ?
Niektóre miejsca bardziej niż inne wymagają szczególnej uwagi i troski jeżeli chodzi o sterylność. Do takich miejsc niewątpliwie zaliczają się miejsca gdzie przebywają chorzy ludzie m.in. gabinety lekarskie, zabiegowe, dentystyczne, sale operacyjne czy poczekalnie, które są szczególnie narażone na zarazki, bakterie czy wirusy.  Powszechnie od takich miejsc oczekuje się sterylności, którą obecnie można  osiągnąć m.in dzięki różnym technikom sterylizacji.
Pytanie tylko jak ją osiągnąć ?
Ośrodki zdrowia są bardziej niż inne miejsca narażone na występowanie mikroorganizmów,  które mogą zagrażać zdrowiu bądź nawet życiu. Wynika to z faktu, że są to miejsca odwiedzane często przez osoby chore bądź zainfekowane groźnymi wirusami. Osoby z obniżoną odpornością układu immunologicznego są tym bardziej narażone na ataki podstępnych mikroorganizmów, które mogą spowodować u takich osób szereg nieprzyjemnych komplikacji. Dlatego bardzo ważnym jest korzystanie z nowoczesnych metod dezynfekcji, które mają charakter prewencyjny. Jedną z bardziej skutecznych metod dezynfekcji jest niewątpliwie zabieg ozonowania. Takie zabiegi obecnie stają się standardem w nowoczesnych placówkach medycznych, gdyż pozwalają szybko i tanio osiągnąć wysoki poziom sterylności bez powstawania niebezpiecznych odpadów bądź używania niebezpiecznych dla zdrowia środków dezynfekcyjnych. Ozon jest naturalną substancją która ulega w 100% biodegradowalności.
Jaki korzyści daje ozonowanie ?
Ośrodki medyczne które korzystają z usług ozonowania wysyłają bardzo czytelny komunikat do swoich pacjentów że dbają o zdrowie oraz bezpieczeństwo. Z pewnością pacjenci czują się w takich miejscach lepiej. Pewnie każdy pamięta sytuację gdy po pobycie u lekarza wrócił jeszcze bardziej przeziębiony lub chory niż był. Zwykle przyczyną tego są słabo dezynfekowane i wentylowane pomieszczenia, które stwarzają warunki dla rozwoju groźnych dla zdrowia mikroorganizmów.  Dlatego każde miejsce takie jak poczekalnia, sala operacyjna, gabinet dentystyczny, przychodnia bądź szpital potrzebują skutecznych metod dezynfekcji.
Co warto wiedzieć ?
Warto wiedzieć, że w walce o zdrowie właściciele oraz zarządcy placówek medycznych coraz częściej wybierają ozon ze względu na jego niezwykłe właściwości dezynfekcyjne. Jest tanim i bardzo skutecznym sposobem na osiągnięci wysokiego poziomu dezynfekcji powietrza. Jednak należy  pamiętać że Ozonowanie szpitali jest zabiegiem, który jest silnym sojusznikiem ale nie zastępuje takich czynności jak dbanie o porządek i czystość. Wszędzie gdzie chcemy aby pacjent poczuł się bezpieczniej oraz dać świadomość zminimalizowania zagrożeń zabieg ozonowania jest jak najbardziej polecany.

539

539

Zadzwoń do nas

589

Wyszukiwarka