Ozonowanie

Koniec z brzydkimi zapachami, drobnoustrojami czyhającymi w każdym kącie i grzybami, podstępnie rozprzestrzeniającymi się tam, gdzie nie widzisz!

Mamy na to jeden, skuteczny sposób - ozonowanie, czyli dezynfekcja ozonem, którą skutecznie wykonujemy na terenie m.in. Lublina(również inne miasta i województwa)

Ozonowanieozonowanie, dezynfekcja ozonem Lublin

Co to jest ozon?

Ozon jest trójatomowym tlenem w postaci gazowej, który charakteryzuje się nadzwyczajnymi właściwościami antyseptycznymi. Jest silnym utleniaczem i z wysokim powodzeniem niszczy bakterie, wirusy, grzyby i pleśnie oraz niweluje nieprzyjemne zapachy. Jednocześnie jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Dezynfekcja ozonem jest chętnie stosowana w różnych dziedzinach życia – do uzdatniania wody, w przemyśle spożywczym, w szpitalach, hotelach, restauracjach oraz oczywiście w mieszkaniach prywatnych. Dezynfekcja ozonem (ozonowanie), to sposób przeprowadzenia dezynfekcji bez użycia środków chemicznych gdzie czynnikiem biobójczym jest ozon, gaz o silnych właściwościach utleniających. Ozonowanie to doskonała i ekologiczna metoda, która nie tylko odkazi dom czy mieszkanie, w którym przebywasz ale pozwoli także pozbyć się wszelkich nieprzyjemnych zapachów z Twojego otoczenia, a przede wszystkim wyeliminuje zagrażające zdrowiu mikroorganizmy, wirusy oraz zarodniki pleśni i grzybów.

Dlaczego warto?

Ozonowanie jest nie tylko całkowicie bezpieczne dla zdrowia, ale również ekologiczne. Ozon występuje w sposób naturalny w środowisku, a jego charakterystyczny zapach można wyczuć tuż po burzy, gdyż właśnie podczas wyładowań atmosferycznych tworzą się cząsteczki ozonu; powietrze jest wtedy rześkie i czyste. Wykonując dezynfekcję ozonem - uzyskujemy dokładnie ten sam efekt, za pomocą specjalnych aparatów, wytwarzających ozon metodą wyładowań koronowych. Ozonatory to przenośne urządzenia, które doskonale sprawdzają się zarówno do dezynfekcji niewielkich powierzchni, jak i całych hal produkcyjnych. Główną zaletą jest fizyczne usuwanie brzydkich zapachów, a nie ich maskowanie. Ozonowanie powietrza, dzięki swej skuteczności, staje się ostatnio jedną z najbardziej popularnych metod dezynfekcji. Działanie ozonu jest bardzo silne, a przy tym całkowicie bezpieczne. Ozonowanie w 99 % pomaga pozbyć się dymu tytoniowego, zapachu stęchlizny, zapachów zwierzęcych, bakterii, roztoczy, grzybów oraz świetnie radzi sobie z usuwaniem nieprzyjemnych zapachów po zalaniach i pożarach. Jest to metoda czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń, całych budynków, a także samochodów, łodzi i innych miejsc o zamkniętej zabudowie. Ponieważ ozon jest gazem, nieinwazyjnie dociera do wszystkich, nawet trudno dostępnych miejsc np. przewodów wentylacyjnych; wnika również w pory tkanin, drobne szczeliny i wszędzie tam, gdzie gromadzą się zarazki.

Dezynfekcja ozonem zabija 99% mikroorganizmów, wirusów oraz grzybów!

 • Pozbądź się nieprzyjemnych zapachów powodowanych przez grzyby, bakterie, zanieczyszczenia i dym papierosowy,
 • Zapewnij sobie wolną od od zagrożeń przestrzeń mieszkalną,
 • Usuń ze swojego otoczenia pasożyty, bakterie, wirusy, roztocza i alergeny,
 • Zadbaj o zdrowie swoje i członków rodziny.

Ozonowanie – dla kogo?

 • Dla osób prywatnych – które chcą skutecznie pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń niewidocznych gołym okiem z domu, mieszkania, samochodu, klimatyzacji, wentylacji, a nawet pościeli i ubrań;
 • Dla kierowców – ozonowanie to skuteczna metoda dezynfekcji wnętrza samochodów, a także samochodowej klimatyzacji;
 • Dla przedsiębiorców – dezynfekcja hal produkcyjnych, pomieszczeń gospodarczych;
 • Dla segmentu hotelarskiego i gastronomicznego – dezynfekcja  pomieszczeń, kuchni, basenów, wody i żywności;
 • Dla służby zdrowia – dezynfekcja oddziałów szpitalnych, sal zabiegowych, gabinetów i poczekalni;
 • Dla każdego!

Jak przebiega dezynfekcja ozonem?

Ozonowanie jest bezpieczną i ekologiczną formą czyszczenia zamkniętych powierzchni i usuwania przykrych zapachów, jednak warto wiedzieć jak przygotować się przed tym zabiegiem. 1.Przygotowanie Aby ozon dotarł do wszystkich miejsc, należy pootwierać szafki, schowki, drzwi do pomieszczeń itp. Chociaż ozon jest gazem i charakteryzuje się łatwym przenikaniem do trudno dostępnych miejsc, taka czynność ułatwi równomierne rozprowadzenie i wnikanie trójatomowego tlenu podczas dezynfekcji ozonem we wszystkie zakątki. 2.Uszczelnianie Przed właściwym zabiegiem, należy uszczelnić pomieszczenie, aby ozon nie uchodził na zewnątrz do atmosfery. W tym celu zaklejane są otwory wentylacyjne, uszczelniane okna, drzwi i pozostałe otwory, przez które gaz może uciekać. Następnie rozkładane są generatory. Na tym etapie wszystkie osoby i zwierzęta domowe muszą opuścić pomieszczenie. 3.Ozonowanie Po przygotowaniu pomieszczenia nadchodzi czas na właściwą część, czyli odkażanie wnętrza. Generatory pracują, wytwarzając trójatomowy tlen i rozprowadzając go w powietrzu. Czas pracy zależy od wielkości pomieszczenia, a wysokie stężenie ozonu musi utrzymać się przez około 30 minut, tak aby dotarł do wszystkich zakamarków i zabił wszystkie wirusy, bakterie, grzyby, roztocza i inne mikroorganizmy. 4.Oczekiwanie Po osiągnięciu odpowiedniego stężenia ozonu i upływie wyznaczonego czasu, generatory są wyłączane, ale proces dezynfekcji nadal trwa. Należy poczekać około 30-45 minut, aż ozon ulegnie rozpadowi do zwykłego tlenu. W tym czasie nadal nie można wchodzić do pomieszczenia. 5.Wietrzenie Po tak przeprowadzonym zabiegu konieczne jest otworzenie wszystkich okien, by uzyskać cyrkulację powietrza i przewietrzyć pomieszczenie. Powinno to trwać około 1 godziny. Cały proces trwa więc około 2 godzin, a mieszkanie po takim zabiegu będzie dokładnie odkażone jeszcze przez długi czas!

Co warto wiedzieć o ozonie?

Ozon nie jest sztucznym środkiem chemicznym – występuje naturalnie w środowisku. Spotykamy się z nim po każdej burzy z piorunami. Ozon jest całkowicie neutralny dla naszego zdrowia, pod warunkiem przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Podczas dezynfekcji nie należy wchodzić do pomieszczenia Ozon jest doskonałym środkiem antyseptycznym – likwiduje 99% wszystkich zarazków, bakterii, grzybów, wirusów, pleśni i roztoczy. Ozon nie maskuje przykrego zapachu, tylko skutecznie dezynfekuje i usuwa jego źródło   Firma Eco-Service oferuje profesjonalne usługi. Dezynfekcja ozonem (woj. lubelskie, mazowieckie, podkarpackie, świętokrzyskie) poprzez ozonowanie zarówno pomieszczeń w gospodarstwach domowych, jak i wszystkich miejsc wykorzystywanych w przemyśle, medycynie, przetwórstwie, hotelarstwie i gastronomii.

Chcesz wiedzieć więcej lub zamówić dezynfekcję ozonem?CENNIK OZONOWANIA

 
Normalna cenaŚwiąteczna promocja
do 27 m2189 zł129 zł
od 27 m2 do 57 m2289 zł219 zł
od 87 m2 do 117 m2390 zł299 zł
od 117 m2 do 200 m2590 zł449 zł
od 200 m2Cena ustalana idywidualnie
auto osobowe (dezynfekcja klimatyzacji i wnętrza)60 zł
Van/bus99 zł
Przestrzń ładunkowa100 - 300 zł


 

Jakie czynniki decydują przy ustalaniu ostatecznej ceny ?

 • metraż
 • ilość ewentualnych sesji ozonowania w przypadku ekstremalnych przypadków wymagane są kilkukrotne zabiegi
 • utrudnienia techniczne
 • koszt usługi ustalamy indywidualnie podczas oględzin na miejscu wykonania usługi
  Usługi ozonowania wykonujemy na miasta Lublin, Świdnik, Puławy, Łęczna. Możliwe również zlecenia na terenie całego kraju i za granicą. Oferujemy korzystne warunki dla firm oraz instytucji w razie potrzeby pracujemy w weekendy i święta. Wystawiamy Faktury VAT

Zapraszamy do korzystania z naszych usług


539

539

Zadzwoń do nas

589

Wyszukiwarka