Skuteczna dezynfekcja za pomocą ozonu

Dezynfekcja - pozbywanie się bakterii i drobnoustrojów często kojarzy nam się z użyciem silnych środków żrących i długotrwałym szorowaniem. Tymczasem na rynku dostępny jest środek, który zdecydowanie ułatwi nam pracę i pomoże zadbać o czystość naszego mieszkania czy miejsca pracy. To ozon.

Dezynfekcja naturalna i skuteczna

Wchodzący w skład ziemskiej atmosfery ozon, mimo naturalnego pochodzenia i wysokiej skuteczności działania, przez wielu jest wciąż niedoceniany. Odpowiedzialny za ten stan rzeczy w głównej mierze jest chlor, a raczej jego popularność. Powszechnie stosowany do odkażania w XX wieku chlor na stałe zapisał się w społecznej świadomości, jako skuteczny sposób na to, ale czy słusznie? Rozwój technologii i kolejne badania wykonywane przez naukowców na całym świecie nie pozostawiają złudzeń- w bezpośrednim starciu zwycięska okazuje się dezynfekcja ozonem, która działa szybciej i skuteczniej od chloru i nie pozostawia po sobie skutków ubocznych. Ozon zyskuję przewagę już na etapie transportu. Gaz wytwarzany jest przez generator na miejscu docelowym, dlatego nie ma potrzeby sprawdzania i kontroli warunków w jakich jest transportowany. Przewozimy jedynie urządzenie do jego wytworzenia. Kolejne różnice widać podczas samego ozonowania.  Niebieskawy gaz w bardzo szybkim tempie rozchodzi się po dezynfekowanym pomieszczeniu, docierając przy tym w każdą nawet najmniejszą szczelinę. Dzięki temu możemy być pewni, że rozchodzący się równomiernie ozon poradzi sobie z grzybami, czy pleśnią nawet w trudno dostępnych miejscach. W tym miejscu warto również wspomnieć o czasie w jakim odbywa się dezynfekcja ozonem. Szacuje się, że średniej wielkości pomieszczenie jest gotowe do ponownego użytku w 30 minut po rozpoczęciu procesu. Oznacza to, że w tak krótkim czasie gaz skutecznie zwalcza wirusy i bakterie.

Ozonowanie mazowieckie, dezynfekcja Lublin

Firma Eco-Service wykonuje ozonowanie i dezynfekcję mieszkań, powierzchni przemysłowych i wielu innych lokacji na terenie takich miast jak Lublin, Zamość, czy Rzeszów. Oprócz tego oferujemy szeroki zakres swoich usług mieszkańcom województwa lubelskiego, podkarpackiego, mazowieckiego oraz świętokrzyskiego. Zapraszamy do współpracy.

539

539

Zadzwoń do nas

589

Wyszukiwarka