Sucha para w przemyśle spożywczym

Sucha para w przemyśle spożywczym

Zakłady spożywcze oraz gastronomiczne to branża, która jak żadna inna powinna spełniać wszelkie normy i standardy czystości.

sucha para w przemyśle spożywczym
Przygotowanie żywności wymaga niekiedy wręcz sterylnych warunków. Wiele zakładów stosuje wciąż standardowe metody dezynfekcji, które w dłuższej perspektywie nie są najskuteczniejszym wyborem, a używane środki chemiczne nie spełniają zalecanych norm. Tłuszcz, który jest produktem szeroko stosowanym w tym przemyśle osadza się w wielu trudno dostępnych miejscach, jak np. fugi, sufity czy szczeliny. Warto więc zastanowić się nad rozwiązaniem, jakim jest oczyszczanie suchą parą. To metoda gwarantująca natychmiastową dezynfekcję dzięki wysokiej temperaturze pary (niemal 180 stopni), która zabija bakterie i pod wpływem aktywnych cząsteczek pod wysokim ciśnieniem (do 12 barów) dogłębnie czyści zabrudzoną powierzchnię. Para pod ciśnieniem wnika głęboko w czyszczony element, a jej cząsteczki wypychają brud, usuwają bakterie i docierają do najgłębszych szczelin  

Technologia suchej pary pozwala na rozpuszczenie tłuszczy i brudów oraz zabicie drobnoustrojów, powodujących nieprzyjemny zapach, pleśń i gnicie.

  Zakłady spożywcze i przemysłowe nie mogą pozwolić na to, aby produkcja stanęła w miejscu. I tu właśnie metoda czyszczenia suchą parą znowu wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Bowiem brak konieczności stosowania środków chemicznych powoduje, iż usługi są w 100% bezpieczne dla procesów produkcji i mogą być świadczone nawet w czasie ich trwania bez potrzeby postoju.

Nasza oferta:

W naszej ofercie znajdziecie państwo urządzenie parowe OTTIMO PROFI MAX, posiadające jednocześnie aż cztery funkcje, które doskonale sprawdzają się w branży spożywczej i gastronomii: czyszczenie parą, funkcje detergentu, zasysania nieczystości oraz funkcję czyszczenia mopem. Nasza firma oferuje zarówno usługi czyszczenia, wypożyczania urządzeń parowych jak również ich sprzedaży. Pełna oferta urządzeń znajduje się w zakładce: PAROWNICE. Szczegóły wynajmu znajdziecie Państwo w zakładce USŁUGI.

539

539

Zadzwoń do nas

589

Wyszukiwarka